Obsah

pingtitul

Oddíl stolního tenisu

Zpráva o činnosti oddílu stolního tenisu TJ Jizera Káraný za sezonu 2017/18

Oddíl stolního tenisu má k 1.březnu 2018  57 členů, z toho 15 dětí, 2 dorostence a 40 dospělých. Většina členů se aktivně účastní tréninků, které probíhají pod vedením Miloše Zolmana a Jana Jarého vždy v úterý pro děti hrající soutěže, ve středu pro všechny mladší a po nich starší děti, po dětech následují soutěžní hráči dospělých. Ve čtvrtek je trénink pro dospělé. V sobotu dopoledne se pak hrají domácí soutěžní zápasy. V neděli jezdíme s dětmi na jejich soutěžní turnaje.

Děti a mládež

V sezoně 2017/18 se naše děti pravidelně účastní okresních a krajských přeborů jednotlivců, ale také okresních a krajských bodovacích turnajů a letos nově i některých turnajů na republikové úrovni.
Těší nás, že práce s dětmi přináší výsledky v podobě stále lepšího umístění v jednotlivých soutěžích okresu Praha-Východ, ale i v rámci Středočeského kraje a republiky. Současně se nám daří do těchto soutěží zapojovat další děti.
V republikové bodovací soutěži ročníku 2017/18 je Bára Pokorná ve starších žákyních před posledním kolem na 52. místě z 93 startujících.
V celkovém pořadí středočeské krajské soutěže dětí a mládeže do 21 let v sezoně 2016/17 se Bára Pokorná umístila na 43.místě, Nikola Fridrichová na 61.místě a Aneta Mrázová na 98.místě ze 176 startujících. V letošní zatím rozehrané sezoně se naše nejlepší děvčata pohybují okolo průběžného 30.místa Středočeského žebříčku.
V okresních bodovacích soutěžích v sezoně 2016/17 se umístila v kategorii staršího žactva Bára Pokorná na prvním místě, Nikola Fridrichová byla čtvrtá a Aneta Mrázová šestá. V ročníku 2017/18 je před posledním kolem  Aneta Mrázová na 3. místě v kategorii staršího žactva a Nikola Fridrichová první v kategorii dorostu.
V listopadu se v Říčanech odehrál Okresní přebor žáků a dorostu, který dopadl pro náš oddíl velice úspěšně. V kategorii starších žákyň jsme obsadili kompletní stupně vítězů. Na prvním místě skončila Bára Pokorná, na druhém Aneta Mrázová a na třetím místě Barbora Bergmanová. V kategorii dorostenek obsadila druhé místo Nikola Fridrichová. Ve čtyřhrách starších žákyň byly první Bára Pokorná s Anetou Mrázovou a druhé skončily Barbora Bergmanová s Evou Jiroušovou.
První březnový víkend se v Králově Dvoře odehrály krajské přebory družstev žáků a dorostu. V kategorii starších žákyň obsadila naše dvojice Aneta Mrázová s Barborou Bergmanovou druhé místo. V kategorii dorostenek skončila dvojice Nikola Fridrichová, Bára Pokorná na třetím místě.

Dospělí

V sezoně 2016/17 okresní soutěže 3.třídy dospělých  „A“ tým zvítězil v 17 zápasech z 20 odehraných a tím obsadil celkové druhé místo. Tím se kvalifikoval do baráže, ve které vyhrál oba zápasy a tím postoupil do vyšší soutěže.
„B“ tým s bilancí 6 vítězství, 3 remíz a 11 porážek obsadil celkové osmé místo. Mezi jednotlivci se nejlépe umístili na celkovém druhém místě Daniel Čmuhař s úspěšností 91,4% a na třetím místě Jan Leistner s 85,5%  Nejúspěšnějším hráčem „B“ týmu byl Ondřej Michalec se 70%. V letošní sezoně oba naše týmy potvrzují zvyšující výkonnost, kdy jsou 3 kola před koncem soutěží oba na čtvrtých místech příslušných soutěží. Nejúspěšnějším naším hráčem je Jan Drlička.

Ženy

Naše děvčata odehrála druhou sezonu v soutěži Divize žen, kde v celkovém pořadí obsadila konečné třetí místo. Nejúspěšnější naší hráčkou této soutěže se stala Nikola Fridrichová s úspěšností 66,6%.

Oddílové turnaje

Během letních měsíců jsme uspořádali první ročník Letní série bodovacích turnajů, která se skládala ze šesti kol, kterých se celkem zúčastnilo 25 hráčů ze čtyř oddílů. V konečném pořadí obsadil 1.místo Miroslav Žerava, 2.místo Daniel Čmuhař a 3.místo Jan Jarý. V pořadí žen byla na prvním místě Bára Pokorná.
Letošní rok jsme, za účasti 19 hráčů, zahájili tradičně Novoročním turnajem. Vítězem turnaje ve dvouhrách se stal Miroslav Žerava ze Sokola Otradovice, na druhém místě skončil domácí Daniel Čmuhař a na třetím Čestmír Šimůnek z Otradovic. Nejlepší ženou byla na celkovém šestém místě Nikola Fridrichová. Následně se odehrál turnaj ve čtyřhrách, který vyhrála dvojice Naďa Zolmanová a Daniel Čmuhař,  druhé místo obsadila dvojice Nikola Fridrichová s Danielou Čmuhařovou a třetí místo Denis Notek s Pavlem Marešem.
Informace o oddílu a výsledky našich hráčů průběžně zveřejňujeme ve zpravodaji „Haló Káraný“ a podrobnější informace jsou uvedeny na internetových stránkách obce Káraný v sekci stolní tenis.