Obsah

pingtitul

Oddíl stolního tenisu

Zpráva o činnosti oddílu stolního tenisu TJ Jizera Káraný za sezonu 2016/17

Oddíl stolního tenisu má k 1.březnu 2017 58 členů, z toho 14 dětí, 3 dorostence a 41 dospělých. Většina členů se aktivně účastní tréninků, které probíhají pod vedením Miloše Zolmana a Jana Jarého vždy v úterý pro děti hrající soutěže, ve středu pro všechny mladší a po nich starší děti, po dětech následují soutěžní hráči dospělých. Ve čtvrtek je trénink pro dospělé. V sobotu dopoledne se pak hrají domácí soutěžní zápasy. V neděli jezdíme s dětmi na jejich soutěžní turnaje.

V sezoně 2016/17 se naše děti účastní okresních a krajských přeborů jednotlivců, ale také pravidelně okresních a krajských bodovacích turnajů (jedno okresní kolo jsme uspořádali v naší herně v Káraném).
   Obrovskou odměnou za práci s dětmi je jejich zvyšující se výkonnost. Důkazem může být jejich neustále lepšící se umístění v jednotlivých soutěžích okresu Praha-Východ, ale i v rámci Středočeského kraje.
   V okresních přeborech jednotlivců obsadila Barbora Bergmanová druhé místo v kategorii mladších žáků a Bára Pokorná druhé místo v kategorii starších žáků. Na stupně vítězů ji ještě doprovodila třetí Nikola Fridrichová. Nikola s Bárou pak společně vyhrály turnaj čtyřher.
   Okresní soutěž bodovacích turnajů starších žáků celkově vyhrála s velkým náskokem Bára Pokorná, na průběžném třetím místě je, před posledním turnajem, Nikola Fridrichová  a Aneta Mrázová na místě šestém. V mladších žácích ještě bude bojovat Barbora Bergmanová o celkové třetí místo. Ostatní děti, Bedřich Pivoňka, Agáta Plachá, Alžběta Komárková a několik dalších, zatím jen sbírají své první soutěžní zkušenosti. Jako tým jsme ve starších žácích zatím na prvním a v mladších na čtvrtém místě.
   Největšího úspěchu v novodobé historii našeho oddílu dosáhla Bára Pokorná, která, i když věkem ještě starší žákyně, obsadila druhé místo v přeborech dorostenek Středočeského kraje. Společně pak s Nikolou Fridrichovou vyhrály krajský přebor v kategorii čtyřher dorostenek.
   V dlouhodobé krajské soutěži si naše děvčata nevedou vůbec špatně. V celkovém pořadí Středočeského kraje dětí a mládeže do 21let se naše Bára Pokorná pohybuje okolo 45.místa, Nikola Fridrichová kolem 60.místa a Aneta Mrazová okolo 100.místa. Na děleném prvním místě je náš bývalý hráč Jakub Šejvl. Vzhledem k tomu, že pořadí je bez rozdílu věku, tak při účasti cca.200 hráčů si naše děvčata drží krásné pozice.

Nově jsme letos přihlásili tým do soutěže divize žen. Náš tým je složen z talentovaných děvčat – Báry Pokorné, Nikoly Fridrichové, Anety Mrázové a doplněný dospělými Michaelou Hudečkovou a Eliškou Marečkovou. Bohužel naše ženy zatím ještě nevyhrály, ale mají před sebou ještě dva zápasy, tak věříme, že se ještě nějaký úspěch podaří.

Oba týmy dospělých hrají v letošní sezoně okresní přebor 3.třídy. „A“ tým ve složení Jan Leistner, Čestmír Duchoň, Daniel Čmuhař a Jan Jarý drží s bilancí 15 vítězství a tří porážek, tři kola před koncem, stále druhou příčku zaručující účast v baráži o postup do vyšší soutěže. Jako jednotlivec si nejlépe vede Daniel Čmuhař, který je s úspěšností 90% na druhé příčce pořadí jednotlivců okresní soutěže 3.třídy.
   V „B“ týmu vedeného Milošem Zolmanem se snažíme co nejvíce nasazovat naše úspěšná děvčata, aby v zápasech s dospělými získávaly herní zkušenosti. Umístěním v klidném středu tabulky se nám to docela daří. Z jednotlivců je nejlépe umístěn Ondřej Michalec s úspěšností 69%

Rok 2017 zahájil oddíl stolního tenisu již tradičním Novoročním turnajem jednotlivců a turnajem čtyřher. Turnaje se zúčastnilo 10 hráčů TJ Jizera Káraný a 5 hráčů Sokola Otradovice. Hrálo se systémem každý s každým, takže bylo celkem odehráno 105 zápasů. Stupně vítězů obsadili hráči s jednou porážkou - vítězem se stal Miroslav Žerava, na druhém místě skončil Čestmír Šimůnek (oba hráči Sokola Otradovice) a na třetím místě domácí Daniel Čmuhař. Nejlepší ženou byla na 11.místě Michaela Hudečková. Na závěr se ještě odehrál turnaj čtyřher náhodně vylosovaných dvojic, který vyhrál Miloš Zolman s Miroslavem Žeravou, na druhém místě skončili Jan Jarý s Ondřejem Michalcem.

Pro velký ohlas  jsme se rozhodli uspořádat  ještě turnaj při příležitosti ukončení hrací sezóny a doufejme, že i postupu „A“ týmu do OP.2. Turnaj se odehraje v první půlce dubna (termín ještě upřesníme) a srdečně zveme všechny hráče, kteří si chtějí poměřit své síly a herní umění.

Informace o oddílu a výsledky našich hráčů průběžně zveřejňujeme ve zpravodaji „Haló Káraný“ a podrobnější informace jsou uvedeny na internetových stránkách obce Káraný v sekci stolní tenis.